O mnie

„W psychoterapii ludzie zmieniają się sami. Terapeuta kształtuje tylko warunki, w których pacjent może reagować spontaniczne i odmiennie niż dotychczas” – Ericson

Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. W 2021 roku ukończyła Czteroletni Zaawansowany Kurs Terapii Systemowej, dzięki czemu jest w trakcie procesu certyfikacji na Psychoterapeutę Systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Prace terapeutyczną prowadzi w oparciu o założenia Terapii Systemowej, a także wprowadzając elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania.

Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji oraz własnej psychoterapii.

Absolwentka studiów podyplomowych z psychologii dzieci i młodzieży, przygotowania pedagogicznego oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
Obecnie w trakcie zdobywania uprawnień na psychologa transportu.
Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym stara się skupiać głównie na korzyściach, które przynoszą wszystkie życiowe doświadczenia. Dba o każdego indywidualnie, zapraszając go do wspólnej podróży, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, akceptację oraz przestrzeń do wyrażania swoich uczuć i potrzeb. W swojej pracy niezmiennie ważny jest dla niej kodeks etyki zawodu psychologa, którym się kieruje. Od 2019 roku dzieli się sowim zamiłowaniem do psychoterapii poprzez portal Facebook: Katarzyna Toboła – Gabinet Psychoterapii.

Doświadczenie w pracy zdobywała jeszcze przed ukończeniem studiów.

Już w 2011 roku angażowała się w różnego rodzaje projekty oraz stowarzyszenia. Odbywała wolontariaty w wielu Poznańskich Fundacjach ucząc się rozmawiać zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. Olbrzymie doświadczenie dała jej praca kuratora sadowego z trudną młodzieżą oraz z ich rodzinami. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Regionalnej Placówce Opiekuńczo – Terapeutycznej w Dębnie jako psycholog. Ponadto doświadczenie zdobywała w Szkole Specjalnej, Przedszkolu Specjalnym w Dębnie, w Szkole Podstawowej w Cychrach. W 2019 roku w ramach kontaktu NFZ podjęła współpracę z Centrum Kinezis dla dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w Dębnie. Natomiast od 2019 roku razem z Martą Antonią Buchuta tworzyła Centrum Psychologiczne Dobre Miejsce.

Obecnie prowadzi prywatny gabinet psychoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, zawodowo pasjonuje się utrzymywaniem równowagi raz harmonii pomiędzy ciałem, duszą, a umysłem; prywatnie – miłośniczka podróży oraz czerpania z życia tu i teraz, szczęśliwa żona i mama.